RŪŠIUOK!

NAUDOJIMUI NETINKAMI AUTOMOBILIAI YRA ATLIEKA, KURIA REIKIA UTILIZUOTI

Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra laikomas atlieka. Iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Gyventojai ir įmonės, dėl įvairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą, todėl rekomenduojame visiems pasinaudoti galimybe ir atsikratyti nebevažiuojančio automobilio, taip prisidedant prie švarios aplinkos kūrimo.

 

Kas tai yra automobilių ir kitų transporto priemonių utilizavimas (nukenksminimas)?
• Iš automobilio, ar jo likučių, privalo būti išleistos ar surinktos visos kenksmingos medžiagos - tepalai, aušinimo, stabdžių, amortizatorių skysčiai, tepalo ir oro filtrai, akumuliatoriai, oro pagalvės ir tt..
• Atskirtos medžiagos - metalas, stiklas, plastmasės ir kt.
• Visi kenksmingi komponentai privalo būti pasverti, suskaičiuoti ir priduoti atitinkamoms įmonėms. 

Senus bei eksploatuoti netinkamus automobilius surinkti ir apdoroti gali tik tokios veiklos leidimus turinčios įmonės (sąrašas pateikiamas Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje adresu: http://www.am.lt/VI/index.php#a/3618  ). Pridavus eksploatuoti netinkamus automobilius demontavimo įmonėms, pasirūpinama, kad senas automobilis būtų saugiai sutvarkomas. Demontuojant eksploatuoti netinkamą transporto priemonę, pašalinamos ir pagal reikalavimus saugomos pavojingos atliekos. Tuo tarpu pakartotiniam panaudojimui tinkančios dalys atrenkamos ir naudojamos dar kartą, o antrinės žaliavos (metalas, naudotos padangos, plastikas, stiklas) rūšiuojamos ir vėliau perdirbamos.

Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių nukenksminimo ir demontavimo veikloje susidaro viena dažniausiai pasitaikančių pavojingų atliekų - automobiliniai akumuliatoriai, kurie turi būti tinkamai surinkti, laikomi nustatytomis sąlygomis ir perdirbami.

Nepaisant pavojingų atliekų kenksmingumo, nemaži automobilinių atliekų kiekiai vis dar tvarkomi netinkamai. Su šiomis atliekomis į aplinką patekusios pavojingos medžiagos gali garuoti, užteršti gruntinius vandenis, užsidegusios išskirti toksiškas medžiagas. Aplinkoje pasklidusios pavojingos medžiagos patenka į žmogaus organizmą su maistu, per orą, vandenį ir gali sukelti sveikatos sutrikimų.
Moksliniais tyrimais įrodyta, jog kenksmingos medžiagos turi tiesioginės įtakos įvairių ligų, ypač vėžinių, paūmėjimui. Dėl to visame pasaulyje skiriamas išskirtinai didelis dėmesys atliekų, o ypač pavojingų, tvarkymui. Siekiant išsaugoti švarią aplinką bei žmonių sveikatą, susidarančias pavojingas atliekas svarbu išskirti iš bendro atliekų srauto.

Skatiname visus būti sąmoningais ir atsakingais piliečiais bei pasirūpinti, kad akumuliatoriai, eksploatuoti netinkamos transporto priemonės bei atitarnavusi elektroninė įranga patektų į tokias atliekas surenkančias ir tvarkančias įmones.
Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių priėmimo bei apdorojimo tinklas pateikiamas Demontuotojų asociacijos svetainėje adresu: www.autorecycling.lt . Čia nurodytais demontavimo įmonių adresais galima priduoti senus, eksploatuoti netinkamus automobilius, kur jie bus saugiai demontuoti.

Norėdami pasirūpinti savo senų automobilių utilizavimu galite tai greitai padaryti kreipdamiesi į mūsų Partnerius, kurie turi licenzijas senų automobilių demontavimui ir nukensminimui:

 ŠIAULIŲ REGIONAS

 UAB MINDERA

Pramonės g. 9, LT-78138 Šiauliai, Lietuva 
Tel.: (+370) 41 54 00 09
Faks.: (+370) 41 54 00 09
Mob.: (+370) 699 29 233
El. paštas: info@mindera.lt
www.mindera.lt
 
TELŠIŲ REGIONAS 
 
UAB AUTIMA

Šiaulių pl.18 , Telšiai
Mob. (+370)687 92 384
www.autima.lt

 KAUNO REGIONAS

UAB Kauno verslo grupė
Raudondvario pl.127, Kaunas
el.p. subarudalys@gmail.com
Tel. +370 642 70000

Prekyba naudotomis SUBARU originaliomis dalimis

 

www.subarudalys.lt

ALYTAUS REGIONAS 

UAB VYTEKSTA

Naujoji g. 142, Alytus
Tel. (+370) 31 577 703
el.p. vyteksta@yahoo.com

MARIJAMPOLĖS REGIONAS

 J. MICKAUS PREKYBOS ĮMONĖ

Kantališkių k., Sasnavos sen.,
Marijampolės raj. savivaldybė
Tel. +370 343 99 888
Mob. +370 69823494

PANEVĖŽIO REGIONAS

UAB METAL INVEST

Liublino g. 28, Panevėžys
Mob. +370 699 13 095
Tel. +370 45 589968
www.metalinvest.lt

 

 

 


KOKIĄ ŽALĄ GAMTAI DARO ATSKIROS AUTOMOBILIUOSE ESANČIOS ŽALINGOS ATLIEKOS: DEGALŲ, TEPALŲ BEI ORO ĮSIURBIMO FILTRAI, AMORTIZATORIAI, AKUMULIATORIAI, PADANGOS IR KITA GALITE RASTI "SKYRELYJE "PAVOJINGŲ ATLIEKŲ ŽALA IR TVARKYMAS"

Į viršų